KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14413262
nr 1441 3262
Alexander Valentinov Sredin
(1872-1934), Ryssland
Folksamling, Minnesmöte på Revolutionsdagen i Paris. Ej signerad, intygas a tergo av konstnärens dotter. Blandteknik, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Alexander Valentinov Sredin, rysk konstnär född 1872, död 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 10 januari 2022
kl 20:23:11
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
Alexander Valentinov Sredin
Läs mer om Alexander Valentinov Sredin